Kezdő vagy haladó életmódváltó vagy?

Kezdő vagy haladó életmódváltó vagy? Mennyire ismered a téné, nutritáriánus, teljes értékű növényi étrendet?

Sokan ott szúrják el a fogyást és az életmódváltást, hogy kezdőként haladó módszereket erőltetnek, mint például a kalóriaszámolás. Tudom, ez meglepően hangzik, hisz nagyon sokan úgy kezdenek el fogyni, fogyókúrázni, hogy kalóriát számolnak. Sajnos az eredmény amit ők elérnek ritkán lesz tartós.

A másik, hogy sokan haladóként úgy gondolják, hogy még a kezdő módszerek elegendőek számukra, ezért nem is haladnak a céljaik felé, hanem megrekednek. Úgy gondolják, egyfajta étrendre, kalóriamennyiségre ráálltak és ez változtatás nélkül fogja őket elvezetni a céljaikhoz. Ezen a ponton adják fel nagyon sokan a fogyást, mert azt gondolják, mindent megtettek és mégsincs eredménye.

Ha tudod, Te kezdő vagy haladó vagy, sokkal könnyebb megválasztani magadnak a működő módszereket a fogyáshoz és az életmódváltáshoz és elkerülheted azt, hogy feladd az életmódváltást csak azért, mert rossz módszereket választottál.

Olvasd el mindkét oszlop tulajdonságait és számold össze, melyikből mennyi igaz rád. Amelyik jobban jellemző, aszerint érdemes folytatnod az életmódváltásodat.

Melyik tulajdonságok igazak rád?

Kezdő

1. nincs bevált módszered a súlycsökkentésre
 
2. még sosem sikerült egy életmódváltást legalább egy évig fenntartanod vagy sosem próbálkoztál még vele
 
3. eddig mindig visszaszedted amit leadtál vagy nem is fogytál még
 
4. nem igazán tudod, hogyan kellene egészségesen enni, vagy ha van róla elképzelésed, nem tudod betartani
 
5. a „nutritáriánus étrend”, „teljes értékű növényi étrend”, „téné” kifejezések jelentésével nem vagy tisztában vagy nem igazán próbáltál még hasonlót

Haladó

1. vannak jól bevált módszereid a fogyásra, még ha nem is működnek mindig tökéletesen
 
2. bizonyos életmódbeli szokásaidat meg tudtad változtatni és legalább egy éve ragaszkodsz hozzájuk
 
3. még ha hullámzik is a súlyod, tudod, mit kell tenned, hogy megint elinduljon lefelé
 
4. van elképzelésed arról, mit jelent egészségesen táplálkozni és már sok mindent megvalósítasz belőle
 
5. a „nutritáriánus étrend”, „teljes értékű növényi étrend”, „téné” elveket ismered és van elképzelésed arról, milyen mértékben valósítod meg őket az étrendedben

Ha sikerült megállapítani, melyik igaz rád, akkor sokkal könnyebb meghatározni a céljaidat és az életmódváltásod további lépéseit.

Kezdőként a legfontosabb feladataid, hogy információt gyűjts, kitaláld, milyen fajta étrendet, életmódot szeretnél megvalósítani. Jó ötlet másoktól inspirálódni és kiválasztani 1-2 jó életmódbeli szokást, amit bevezethetsz az életedbe. Kereshetsz recepteket és kipróbálhatsz új ízeket az egészséges új étrendnek megfelelően. Az is jó stratégia, ha mintaétrendet követsz, de tedd ezt kaváncsian és ne maximalistán.

Haladóként időről időre felül kell bírálnod a jelenlegi szokásaidat, étkezésedet, életmódodat, megállapítani, hogy a régebb kialakított szokások most is működnek-e. Itt nagy rugalmasságra és némi képzelőerőre is szükség van, hogy tudj olyan változtatásokat beiktatni, amelyek továbblendítenek ha megrekedtél a fogyásban.

Segítség kezdőknek és haladóknak

Tags: , , , , ,

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük